Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Складальник форм 1-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: основні формувальні та стрижневі матеріали; способи виготовлення простих форм та стрижнів; призначення додатків та холодильників.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Складає форми дрібних простих деталей з установленням стрижнів. Виконує окремі операції з чищення форм, з'єднання опок, нарощування ливникових чаш та додатків під керівництвом складальника форм вищої кваліфікації. Кріпить форми під заливання. Накладає вантажі на форми та знімає їх після заливання.

Приклади робіт
Складання форм: Втулки, гайки, фланці, рукоятки та інші відливки простої конфігурації. Гальмові колодки. Зірочки для очищення відливок. Клини. Колеса з гладким ободом однодискові з діаметром до 300 мм. Кронштейни сигнальних ліхтарів. Кулачки. Маховики та шківи з діаметром до 300 мм. Сковзуни бокові. Фланці з діаметром до 300 мм.