Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Складальник форм 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією складальника форм 1 розряду - не менше 0,5 року.

Знає та застосовує у діяльності: вимоги до форм та стрижнів; способи визначення якості форм, стрижнів та ступені просушування їх; властивості формувальних та стрижневих матеріалів; ливарні властивості та ливарні розміри усадки металів; правила установлення ливникових стояків, додатків та холодильників; температуру металу, який заливає в форми, та процеси, які відбуваються в формах під час їх заливання та в період охолодження.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Складає форми для деталей середньої складності з установленням стрижнів в легкодоступних місцях форми. Установлює стрижні з нескладним кріпленням та виводом газів. Чистить форми та установлює холодильники. Виправляє пошкоджені місця в формах. Кріпить форми на конвеєрі або каруселі з застосуванням спеціальних пристроїв. Виконує окремі операції з установлення стрижнів та складання форм для складних та тонкостінних відливок під керівництвом складальника форм вищої кваліфікації.

Приклади робіт
Складання форм: Бабки задні токарно-гвинторізних верстатів. Башмаки гальмові. Блоки канатні та ланцюгові. Колеса з гладким ободом однодискові з діаметром понад 300 до 600 мм. Коробки подач токарно-гвинторізних верстатів. Кронштейни упорні автозчіпів. Кришки підшипників з каналами для кільцевого змазування з діаметром до 500 мм. Ланки гусениць машин. Маховики та шківи з діаметром понад 300 до 600 мм. Плити розмічальні довжиною до 1500 мм. Румпелі. Фітинги. Фланці з діаметром понад 300 мм.