Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Зварник на лазерних установках 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією зварника на лазерних установках 4 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: конструктивні особливості, кінематичну, електричну і оптичну схеми лазерних установок і способи їх налагодження; способи виміряння вихідних параметрів і правила перевірки на точність лазерних автоматів; основні характеристики установок і юстирувальних оптичних пристроїв; правила визначення режимів роботи устаткування, яке обслуговує; розрахунки, які пов'язані з вибором режиму для проведення технологічних операцій; вплив енергетичних і просторових характеристик випромінювання на характер оброблення; правила застосування і регулювання спеціального контрольно-вимірювального інструменту і приладів; способи випробування виробів, які пройшли лазерне оброблення.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде з пульта керування процес лазерного зварювання, прошивання отворів, різання, термооброблення, гравірування і іншого оброблення складних деталей і виробів з різних матеріалів різної товщини, які підлягають випробуванням на вакуумну щільність на лазерних установках різного типу, в тому числі з програмним керуванням. Виконує лазерне зварювання виробів, які призначені для роботи під тиском, з ударним і вібраційним навантаженням. Виконує контурне різання за розміткою складних виробів після формоутворення. Вибирає режими роботи установки залежно від матеріалу і конструкції деталей, які обробляє. Контролює проведення технологічних процесів за допомогою оптичної системи. Змінює фокус установки в процесі її роботи. Контролює стан блоків установки і системи охолодження за показаннями приладів. Налагоджує установки і контрольно-вимірювальну апаратуру. Проводить регламентні роботи з підтримки установок в робочому стані. Юстирує резонатори і системи транспортування і фокусування випромінювання. Регулює блоки живлення лазерів.

Приклади робіт
Балони скляні, мініатюрні, складної конфігурації - зварювання на оправці. Вали карданні автомобілів - зварювання. Волоки алмазні та з надтвердих матеріалів з діаметром до 100 мкм - оброблення каналу. Кільця з різних стекол, кварцу, ситалу - різання. Контакти, контактотримачі, контактні пружини - зварювання. Корпуси машин і агрегатів - зварювання під час монтажу. Корпуси мікросхем - герметизація зварюванням. Мікросхеми - зварювання елементів схеми понад 25 точок на 1 кв.см. Резонатори кварцові - прошивання і наплавлення отворів. Різці, фрези, розгортки з пластинами твердого сплаву і інший інструмент з неоднорідних матеріалів і сплавів - зварювання. Труби - зварювання. Фланці рам паливних баків з криволінійними зовнішніми і внутрішніми контурами - різання.