Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Оператор автоматичних та напівавтоматичних ліній верстатів та установок 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією оператора автоматичних та напівавтоматичних ліній верстатів та установок 2 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову автоматичної та напівавтоматичної лінії верстатів і установок, які обслуговує, та правила підналагодження їх механізмів; призначення та умови застосування складного контрольно-вимірювального інструменту та приладів; основні механічні властивості матеріалів, які обробляє; допуски і посадки, квалітети і параметри шорсткості (класи точності і чистоти оброблення).

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде процес оброблення з пульта керування середньої складності та складних деталей на автоматичній та напівавтоматичній лінії верстатів і установок з декількома видами оброблення. Підналагоджує окремі механізми автоматичної та напівавтоматичної лінії та агрегатних верстатів в процесі роботи.

Приклади робіт
Оброблення деталей: муфти, поршні, шатуни, шківи.