Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Оператор автоматичних та напівавтоматичних ліній верстатів та установок 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: принцип роботи автоматичної та напівавтоматичної лінії верстатів і установок, які обслуговує; найменування, призначення, будову та умови застосування найбільш розповсюджених пристроїв, різального, простого та середньої складності контрольно-вимірювального інструмента; найменування і маркування матеріалів, які обробляє; основні відомості про допуски і посадки, квалітети і параметри шорсткості (класи точності і чистоти оброблення); призначення та властивості охолоджувальних та мастильних рідин.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде процес оброблення з пульта керування простих деталей на автоматичних і напівавтоматичних лініях верстатів і установок з одним видом оброблення. Завантажує заготовки в бункери та знімає готові деталі з лінії верстатів і установок. Стежить за станом інструменту, який застосовує, системами змащування та охолодження. Перевіряє якість виготовлення деталей простим і спеціальним контрольно-вимірювальним інструментом.

Приклади робіт
Оброблення деталей: валики, втулки.