Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Зуборізальник 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією зуборізальника 4 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: конструктивні особливості та способи перевірки на точність зуборізних верстатів різних типів і моделей; конструктивні особливості універсальних і спеціальних пристроїв; правила настроювання та регулювання складного контрольно-вимірювального інструменту та приладів; геометрію, правила заточування та доведення різального інструменту; види зчеплень; правила визначення режимів різання за довідниками та паспортом верстату.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Нарізує зуби різного профілю і кроку за 7-м ступенем точності на складних і відповідальних деталях на зуборізних верстатах різних типів і моделей. Налагоджує верстати з виконанням розрахунків. Установлює деталі та інструмент з комбінованим кріпленням і точним вивірянням за індикатором та іншими вимірювальними приладами.

Приклади робіт
Вали шестеренні з подвійним спіральним зубом з діаметром понад 800 мм - нарізання зубів та шевінгування. Колеса конічні - стругання зубів. Колеса редукторів складені з валом діаметром понад 2000 мм - остаточне нарізання шевронних зубів та шевінгування. Черв'яки глобоїдні - остаточне нарізання витків. Шестірні циліндричні зі спіральним зубом діаметром понад 4000 мм - нарізання зубів.