Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Зуборізальник 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією зуборізальника 3 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову і кінематичні схеми зуборізних верстатів різних типів; будову і умови застосування універсальних і спеціальних пристроїв; геометрію і правила заточування, доведення та установлення різального інструменту; будову складного контрольно-вимірювального інструменту і приладів; систему допусків і посадок, ступені точності, квалітети і параметри шорсткості (класи точності і чистоти оброблення).

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Нарізає зуби шестерень, секторів і черв'яків різного профілю і кроку за 7-8 ступенями точності і шліцьових валів на зуборізних верстатах різних типів. Самостійно налагоджує верстати, виконує відповідні розрахунки та визначає режими різання.

Приклади робіт
Блоки шестерень - нарізання та довбання зубів. Вали шліцьові і шестірні шевронні - фрезерування шліців і нарізання зубів. Вали шестеренні зі спіральним зубом - нарізання зубів. Вали шпилів та брашпилів довжиною понад 1000 мм - нарізання зубів. Черв'яки багатозахідні - остаточне нарізання зубів. Шестірні для багатозахідних черв'ячних гвинтів - нарізання зубів. Шестірні з діаметром до 4000 мм - нарізання зубів. Шестірні шевронні - стругання зубів.