Категорія - Робітники |  Галузь - Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи
Інструкція для посади "Машиніст підіймально-транспортних машин 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 64. Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи. (З урахуванням додатків затвердженних: наказом Державного комітету з будівництва та архітектури N 25 від 08.08.2002 р., N 218 від 22.12.2003 р., N 149 від 29.08.2003 р., листом Державного комітету з будівництва та архітектури N 8/7-1216 від 15.12.2004 р., наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства N 9 від 02.12.2005 р., N 163 від 10.05.2006 р. N 399 від 05.12.2006 р., наказом міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України N 558, 28.12.2010)", що затверджен наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України 13.10.1999 р. N 249. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введений в дію з 1 січня 2000 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за спорідненою професією та слюсарем з ремонту дорожньо-будівельних чи інших подібних за складністю машин 3 розряду – не менше 1 року. Кваліфікаційна група з електричної безпеки у разі керування машиною з електричним приводом – III. Повинен мати посвідчення водія.

Знає та застосовує у діяльності: будову, принцип роботи машини, якою керує, правила її експлуатації, технічного обслуговування та поточного ремонту; принцип роботи гальмівної, механічної, гідравлічної та контрольно-захисної систем; правила застосування контрольно-вимірювальних приладів та інструментів; правила виконання будівельних, монтажних, ремонтно-будівельних, навантажувально-розвантажувальних робіт, транспортування та складування елементів будівельних конструкцій, штучних, сипких, лісових та інших аналогічних вантажів; правила розбирання елементів будівель та споруд; способи визначення маси вантажу за зовнішнім виглядом; правила встановлювання сигналізації; причини виникнення, способи виявлення несправностей; режими змащування вузлів та механізмів; правила заправляння машини паливними та мастильними матеріалами; слюсарну справу з поточного ремонту машини; правила розбирання вузлів; правила заміни окремих частин і деталей; відомості про допуски, посадки, квалітети (класи точності) та параметри шорсткості (класи чистоти оброблення); правила слюсарного оброблення деталей та вузлів; призначення та правила роботи з ручним та механізованим слюсарним інструментом, контрольно-вимірювальними приладами; правила безпеки дорожнього та приоб'єктного руху; правила та норми з охорони праці під час виконання робіт.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Керує підіймально-транспортними машинами з параметрами, що зазначені нижче: кранами автомобільними вантажопідйомністю до 6,3 т включно під час виконання будівельних, монтажних, ремонтно-будівельних, навантажувально-розвантажувальних робіт, транспортування та складування елементів будівельних конструкцій, штучних, сипких, лісових та інших аналогічних вантажів; кранами пневмоколісними вантажопідйомністю до 10 т включно, оснащеними різними вантажозахватними пристроями, під час виконання всіх видів зазначених вище робіт крім будівельних, монтажних, ремонтно-будівельних. Керує автомобільними кранами під час влаштування та розбирання перекриття над котлованами. Керує консольними та стріловими кранами під час установлювання на опори мостів плитних залізобетонних прогонових споруд довжиною до 18 м. Заправляє машину паливними та мастильними матеріалами. Перевіряє правильність кріплення тросів, вантажозахватних пристроїв. Здійснює контроль за показаннями контрольно-вимірювальних приладів. Перевіряє роботу вузлів та агрегатів. Здійснює експлуатацію та технічне обслуговування машини, якою керує. Виконує слюсарні роботи з поточного ремонту машини, бере участь у її плановому запобіжному ремонті. Забезпечує безпечні умови роботи машини. Веде первинну технічну документацію.