* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи
Інструкція для посади "Машиніст підіймально-транспортних машин 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 64. Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи. (З урахуванням додатків затвердженних: наказом Державного комітету з будівництва та архітектури N 25 від 08.08.2002 р., N 218 від 22.12.2003 р., N 149 від 29.08.2003 р., листом Державного комітету з будівництва та архітектури N 8/7-1216 від 15.12.2004 р., наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства N 9 від 02.12.2005 р., N 163 від 10.05.2006 р. N 399 від 05.12.2006 р., наказом міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України N 558, 28.12.2010)", що затверджен наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України 13.10.1999 р. N 249. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введений в дію з 1 січня 2000 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи машиністом підіймально-транспортних машин та слюсарем з ремонту дорожньо-будівельних чи інших подібних за складністю машин 4 розряду –не менше 1 року. Кваліфікаційна група з електричної безпеки у разі керування машиною з електричним приводом – III. Повинен мати посвідчення водія.

Знає та застосовує у діяльності: будову, технічні характеристики машини, якою керує, правила її технічного обслуговування та ремонту; принцип роботи гальмівної, механічної, гідравлічної, пневматичної, електричної, комбінованої та контрольно-захисної систем; правила застосування контрольно-вимірювальних приладів, пристроїв та інструментів; правила та способи виконання будівельних, монтажних, ремонтно-будівельних середньої складності згідно з технологічним процесом, вимоги до якості робіт; норми витрат паливних, мастильних матеріалів, електричної енергії та способи їх економії; правила встановлювання сигналізації; причини виникнення, способи виявлення та усунення несправностей; слюсарну та електрослюсарну справу з ремонту підіймально-транспортних машин; правила розбирання та здійснення підготовки до ремонту вузлів та агрегатів; технічні умови на ремонт, випробування та здавання в експлуатацію вузлів, агрегатів; правила виконання ремонту, збирання, регулювання вузлів та агрегатів із заміною окремих частин і деталей; систему допусків і посадок, квалітети (класи точності) та параметри шорсткості (класи чистоти оброблення); правила виконання слюсарного оброблення вузлів та деталей з використанням універсальних пристроїв; способи повного відновлення та зміцнення спрацьованих деталей; будову та правила експлуатації ручного, механізованого, електричного слюсарного інструменту, контрольно-вимірювальних приладів; правила виконання робіт в охоронній зоні поблизу ліній електромережі, інженерних комунікацій; правила дотримання вимог електричної та пожежної безпеки; правила дорожнього та приоб'єктного руху; правила та норми з охорони праці під час виконання робіт.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Керує підіймально-транспортними машинами з параметрами, що зазначені нижче: кранами автомобільними вантажопідйомністю більше 6,3 до 10 т з усіма видами змінного устаткування та кранами пневмоколісними вантажопідйомністю до 10 т включно, оснащеними різними вантажозахватними пристроями, під час виконання будівельних, монтажних, ремонтно-будівельних робіт середньої складності у ході спорудження будівель та споруд, мостів, шляхопроводів, гідротехнічних споруд, трубопроводів, залізниць тощо, навантажування та розвантажування елементів будівельних конструкцій масою до 10 т. Керує консольними та стріловими кранами під час установлювання на опори мостів залізобетонних прогонових споруд довжиною до 24 м. Керує автомобільними кранами під час установлювання драбинних залізобетонних сходів на відкосах та залізобетонних конструкцій драбинних сходів на платформу. Керує залізничними кранами під час установлювання проміжних залізобетонних конструкцій одностоякових опор. Здійснює контроль за правильністю кріплення підіймального устаткування та вантажозахватних пристроїв. Виконує технічне обслуговування та технічний огляд вузлів, механізмів та агрегатів машини, якою керує. Виконує слюсарні, механічні, електрослюсарні роботи середньої складності з ремонту машини, бере участь у її плановому запобіжному ремонті. Здійснює контроль за безпечними умовами виконання робіт. Веде первинну технічну документацію.