Категорія - Робітники |  Галузь - Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи
Інструкція для посади "Монтажник будівельних машин та механізмів 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 64. Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи. (З урахуванням додатків затвердженних: наказом Державного комітету з будівництва та архітектури N 25 від 08.08.2002 р., N 218 від 22.12.2003 р., N 149 від 29.08.2003 р., листом Державного комітету з будівництва та архітектури N 8/7-1216 від 15.12.2004 р., наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства N 9 від 02.12.2005 р., N 163 від 10.05.2006 р. N 399 від 05.12.2006 р., наказом міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України N 558, 28.12.2010)", що затверджен наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України 13.10.1999 р. N 249. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введений в дію з 1 січня 2000 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи монтажником будівельних машин та механізмів 4 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: способи виконання складних робіт з монтажу і демонтажу будівельних машин (баштових кранів вантажопідйомністю до 5 т, козлових 15-20 т, щоглових підйомників, пересувних будівельних кранів, бетонозмішувачів, розчинозмішувачів з об'ємом замісу до 750 л., мийно-сортувальних барабанів, каменедробильних установок, грохотів, дробарок, верстатів для виправляння, різання, вигинання круглої сталі; способи балансування, центрування, вивіряння і регулювання устаткування, що монтується, та частин машин і механізмів; технічні вимоги і допуски під час монтажу машин і механізмів; правила здавання в експлуатацію; конструкцію різних вантажопідіймальних механізмів і такелажних засобів, правила та способи стропування вантажів великої ваги під час їх переміщення; способи визначення центру ваги елементів і вузлів будівельних машин і механізмів, які підіймаються та переміщаються; правила підбирання та випробовування тросів, канатів, ланцюгів та спеціальних пристроїв залежно від ваги, габаритів та конфігурації вантажу; правила користування вимірювальним, різальним та складальним інструментом та пристроями; складання шпонкових, шліцьових, пресових, конусних з'єднань; способи улаштовування підшипників ковзання та кочення муфт усіх видів та передач (зубчастих і черв'ячних); правила складання деяких систем приводу і керування (механічних, гідравлічних, пневматичних, електричних).

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує складні роботи з монтажу та демонтажу будівельних машин і механізмів.

Приклади робіт
Установлювання баштового крана буксирним автомобілем між рейками підкранової колії. Встановлювання монтажної опори під башту крана. Відкріплювання та викочування підкатного візка або знімання пневмоколіс. Встановлювання опорно-ходової частини крана на підкатний візок або на рельсову колію. Підіймання у вертикальне положення башти кранів. Підіймання та кріплення стріли на башті у робоче положення та опускання стріли з робочого положення вниз. Опускання з вертикального положення на інвентарні козли башт кранів, висування (опускання) секцій за допомогою електричної лебідки при висуванні та опусканні телескопічних секцій башт кранів. Випробовування, усування дефектів монтажу, регулювання механізмів кранів, випробування їх відповідно до вимог Держнаглядохорондраці та здавання в експлуатацію. Монтаж секції щогли підйомника з підійманням її за допомогою власної лебідки у вертикальне положення з висотою щогли до 10 м; з висотою понад 10 м - нарощування інших секцій за допомогою монтажної стойки. Монтаж щогли з підійманням її у зібраному вигляді або нарощування за допомогою допоміжної щогли. Випробовування підйомників з регулюванням механізмів і здавання його в експлуатацію. Опускання щогли за допомогою власної лебідки у горизонтальне положення з висотою щогли до 10 м, знімання секцій за допомогою монтажної стойки з висотою щогли понад 10 м. Демонтаж опорно-направляючих секцій підйомників. Установлювання ходової частини пересувних (подавальних) будівельних кранів з поворотною платформою. Запасовування тросів пересувних кранів. Кріплення стріли на платформі. Знімання поворотної платформи з ходової частини крана. Регулювання механізму. Випробовування пересувних будівельних кранів і здавання їх в експлуатацію. Монтаж і приведення у робоче положення усіх частин і вузлів бетонозмішувачів, розчинозмішувачів, мийно-сортувальних барабанів, каменедробильних установок, грохотів, дробарок, верстатів для виправляння, різання та вигинання круглої сталі з встановлюванням електродвигуна, вивірянням, регулюванням, випробовуванням вхолосту. Розбирання усіх частин, вузлів, відкріплювання електродвигуна під час демонтажу вищезазначених машин. Монтаж штукатурних станцій. Монтаж керам-зитоподавальника. Монтаж землесосних снарядів та перекачувальних установок продуктивністю до 300 м3 грунту за годину. Монтаж робочого устаткування екскаваторів з ковшем місткістю від 0,5 до 1 м3.