Категорія - Робітники |  Галузь - Електротехнічне виробництво
Інструкція для посади "Обпресувальник кабелів та проводів пластиками та гумою 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 45. Електротехнічне виробництво", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 11.08.98 р. N 288. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією обпресувальника кабелів та проводів пластиками та гумою 3 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову, принцип дії та способи підналагодження черв'ячного екструдера, агрегата безперервної вулканізації, плунжерного преса, апаратів змішування фторопластової маси, виготовлення пігулок, камер сушіння та запікання; електронні схеми керування; технологію виготовлення змащувальних дисперсій та пігулок; режими ізолювання проводів та кабелів; рецептуру бітумних сумішей; конструкції ізолювальних жил та кабелю; правила підбирання та встановлення технологічного інструменту; призначення та застосування контрольно-вимірювального інструменту; вимоги до якості проводів, які випускає; основні види браку, способи його усунення та запобігання.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Обпресовує жили, проводи та кабелі гумою, полівінілхлоридом, поліетиленом, фторопластом та іншими матеріалами на екструдерах з діаметром черв'яка понад 50 мм до 120 мм, на екструзійних високо швидкісних автоматичних лініях з діаметром черв'яка до 90 мм, на агрегатах безперервної вулканізації з діаметром черв'яка понад 50 мм до 115 мм, на екструдерах з діаметром черв'яка понад 120 мм під керівництвом обпресувальника більш високої кваліфікації. Обпресовує проводи та кабелі фторопластом на плунжерних пресах. Готує змащувальні композиції та бітумні суміші, заповнює коробки бітумними сумішами, підбирає та встановлює змінні калібри в бітумну коробку, дорни та матриці. Закріплює заземлюючі пристрої на кабелі та проводи. Стежить за рівномірним розкладанням проводів та кабелів на приймальні барабани, регулює відстань розкладання кабелю та проводів. Підтримує потрібний тиск обпресування та температури сушіння і запікання. Регулює швидкість обпресування, контролює якість та геометричні параметри оболонок та захисних шлангів за допомогою контрольно-вимірювальних приладів. Перевіряє якість доставлених до преса напівфабрикатів. Підналагоджує та бере участь у ремонті устаткування, яке обслуговує.