Категорія - Робітники |  Галузь - Електротехнічне виробництво
Інструкція для посади "Обпресувальник кабелів та проводів пластиками та гумою 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 45. Електротехнічне виробництво", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 11.08.98 р. N 288. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією обпресувальника кабелів та проводів пластиками та гумою 4 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: кінематичну схему та способи підналагодження черв'ячних екструдерів, агрегатів безперервної вулканізації, екструзійних високо швидкісних автоматичних ліній; правила підбору та встановлення черв'яка залежно від виду матеріалу, який пресує; характеристику пластикатів та гум; методи усунення дефектних місць у оболонках та захисних шлангах кабелів. Призначення та застосування високовольтних апаратів та автоматичних контрольно-вимірювальних приладів.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Обпресовує кабелі гумою, полівінілхлоридом, поліетиленом, фторопластом та іншими матеріалами на екструзійних високошвидкісних автоматичних лініях з діаметром черв'яка понад 90 мм, на екструдерах з діаметром черв'яка понад 120 мм та на агрегатах безперервної вулканізації з діаметром черв'яка понад 115 мм до 200 мм. Обпресовує волоконні світло води на екструдерах з діаметром черв'яка понад 50 мм. Заправляє кабелем агрегати безперервної вулканізації, заміняє ніпель. Центрує кабелі відносно оболонки або захисного шлангу. Контролює пластмасові оболонки та захисні шланги кабелів за допомогою високовольтних апаратів. Регулює швидкість обпресування та вулканізації гумової оболонки. Регулює температуру вулканізаційної труби, циліндра та головки екструдера за допомогою контрольно-вимірювальних приладів. Синхронізує швидкість подавання ізолювального матеріалу зі швидкістю переміщення кабелю гусеничним тягловим пристроєм, електронною апаратурою. Керує роботою екструдера, агрегата безперервної вулканізації, екструзійною високошвидкісною автоматичною лінією з пульта.