Категорія - Робітники |  Галузь - Електротехнічне виробництво
Інструкція для посади "Намотувальник секцій силових конденсаторів 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 45. Електротехнічне виробництво", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 11.08.98 р. N 288. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта без вимог до стажу робота або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією намотувальника секцій силових конденсаторів 2 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: конструктивні особливості та правила підналагодження намотувальних верстатів; призначення та правила встановлення ізоляційних прокладок та контактних вкладишів; електричні характеристики, габаритні розміри та допуски секцій конденсаторів; властивості матеріалів, які застосовує для намотування секцій конденсаторів; можливі причини браку та способи запобігання йому та усунення.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Намотує секції для низьковольтних та високовольтних силових конденсаторів з кількістю листів між обкладками понад 4 до 8, секції електротермічних конденсаторів з кількістю листів між обкладками до 5, косинусні конденсатори та конденсатори зв'язку. Підбирає матеріали та заправляє у верстат. Регулює поздовжні закраїни та розбіг стрічок основних матеріалів. Забезпечує задані допуски за кількістю витків та шириною закраїн. Усуває складкоутворювання в секціях. Підпресовує секції на установках. Підналагоджує намотувальний верстат у процесі роботи.