Категорія - Робітники |  Галузь - Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи
Інструкція для посади "Каменотес 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 64. Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи. (З урахуванням додатків затвердженних: наказом Державного комітету з будівництва та архітектури N 25 від 08.08.2002 р., N 218 від 22.12.2003 р., N 149 від 29.08.2003 р., листом Державного комітету з будівництва та архітектури N 8/7-1216 від 15.12.2004 р., наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства N 9 від 02.12.2005 р., N 163 від 10.05.2006 р. N 399 від 05.12.2006 р., наказом міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України N 558, 28.12.2010)", що затверджен наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України 13.10.1999 р. N 249. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введений в дію з 1 січня 2000 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи каменотесом 3 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: способи та прийоми розплановування та провішування прямолінійних поверхонь, що облицьовуються; способи та послідовність напівчистого тесання прямолінійних поверхонь та фасок; будову механізмів, що застосовуються для розпилювання й фрезерування блоків та каменю; вимоги до якості облицювання плоских поверхонь шліфованими та полірованими плитами.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує роботи середньої складності під час облицьовування поверхонь природним каменем.

Приклади робіт
Облицьовування та ремонт шліфованими та полірованими плитами підлог, стін та сходових площадок. Збирання гладких колон з готових тесаних блоків. Розплановування та провішування плоских поверхонь усіх видів, що облицьовуються, з установкою маяків. Укладання та заміна окремих сходин з природного каменю. Облицьовування тесаними плитами стін набережних. Установлювання парапетів та тумб захисних засобів з тесаних деталей. Установлювання бортового каменю на дорогах та тротуарах в процесі замощування плитами. Комплектування та маркування за кресленнями й специфікаціями плит та каменю для облицьовування. Розшивання розчином усіх видів швів облицювання. Очищання поверхонь за допомогою піскоструминного апарату. Начорне обтісування механізованим інструментом прямолінійних поверхонь та фасок каменю. Напівчисте обтісування прямолінійних поверхонь та фасок каменю ручним та механізованим інструментом. Обробляння каменю "під шубу" та наковування гранітного облицювання. Витісування сходинок, парапетного та арочного каміння. Виколювання чверті та внутрішніх кутів, пробивання отворів у камені та плитах механізованим інструментом. Перерубування мармурових. плит. Вирівнювання граней блоків каменю механізованим інструментом.