Категорія - Робітники |  Галузь - Залізничний транспорт і метрополітен
Інструкція для посади "Електромонтер контактної мережі 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 66. Залізничний транспорт і метрополітен", що затверджен наказом Міністерства транспорту України 17.12.1999 р. N 601. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією електромонтера контактної мережі 4 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: технічні норми з експлуатаційного обслуговування пристроїв контактної мережі; схеми основного і аварійного живлення та секціонування контактної мережі; тяговий рейковий ланцюг; причини пошкоджень, несправностей контактної мережі та способи їх запобігання; методи поздовжнього та поперечного регулювання контактної мережі; умови роботи струмоприймачів; будову шаф, що переключаються; допустимі навантаження на опори; принцип дії розвідних пристроїв на мостах; будову і схему апаратури дистанційного керування на мережах і підстанціях; правила читання креслень і схем контактної мережі; правила безпечного проведення робіт зі зняттям напруги і накладання заземлення; норми витрат вибухових речовин; способи і правила зберігання, транспортування і знищення вибухових матеріалів; правила надання першої допомоги та ведення звітності з виконаних робіт.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Здійснює монтаж, демонтаж обладнання контактної мережі трамвайних та тролейбусних ліній з розбивкою згідно з кресленнями та ескізами прямих дільниць. Робить ревізію та ремонт усіх пристроїв контактної мережі, високовольтних ліній, що підвішені на опорах контактної мережі. Поздовжнє та поперечне регулювання контактної мережі. Підсилює діючі пристрої контактної мережі. Регулює натяг фіксуючих тросів гнучких поперечин. Регулює розвідні пристрої на мостах. Налагоджує, регулює апаратуру з дистанційного керування. Перевіряє струмознімач.

Приклади робіт
Захист станції стикування - огляд. Зигзаги, виноси, висоти підвішувань контактного проводу - вимірювання. Перемикачі пунктів групування - вимірювання струму. Проводи контактні і несучі троси - розгортання і монтаж. Розрядники - установлення і монтаж. Троси середнього анкерування, еластичні струни - монтаж, заміна без зняття напруги з контактної мережі. Фіксатори - заміна без зняття напруги з контактної мережі. Троси поперечні - заготовляння та натягування.