Категорія - Робітники |  Галузь - Житлове та комунальне господарство населених пунктів
Інструкція для посади "Електромонтер контактної мережі 6-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 87. Житлове та комунальне господарство населених пунктів. (З урахуванням додатків затвердженних: наказом Державного комітета України по житлово-комунальному господарству 09.07.2004 р. N 132, наказом Держжитлокомунгоспу України 22.11.2004 р. N 210, наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства 08.12.2009 р. N 387, наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України 23.12.2010 р. N 464)", що затверджен наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України 14.06.1999 р. N 144. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією електромонтера контактної мережі 5 розряду - не менше 1 року. Наявність посвідчення про присвоєння V групи з електробезпеки.

Знає та застосовує у діяльності: способи розбивання опор контактної мережі і методи їх установлення в котловани; конструкції і розміри фундаментів опор; схеми живлення і секціювання контактної мережі в межах трамвайних і тролейбусних ліній, що обслуговуються; норми і допуски, що застосовуються під час експлуатації та ремонту контактної мережі; роботу тягових підстанцій та рухомого складу щодо пристроїв контактної мережі; правила і норми охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Регулює контактну мережу і здійснює технічний нагляд за всіма роботами на контактній мережі, на високовольтних лініях, підвішених на опорах контактної мережі. Виконує всі види робіт з монтажу на діючих і тих, що електрифікуються, трамвайних і тролейбусних контактних мережах здійснює монтаж керованих секційних роз'єднувачів на лініях та в депо, стикування різних систем струму і напруги. Виявляє та усуває пошкоджені секційні роз'єднувачі і вимикачі з дистанційним керуванням. Знімає і складає ескізи та креслення. Розробляє опори нових трамвайних і тролейбусних контактних мереж усіх типів на прямих і кривих частинах мережі.

Спеціалізація
Ревізія і ремонт групового заземлення. Перевірка справності ізоляторів; монтаж вставок без знімання напруги з контактної мережі. Замірювання перехідного опору витікання струму, знімання потенційних діаграм (рейка-консоль). Перевірка стану ізолюючих з'єднань. Ревізія і ремонт обладнання та перемикальних пристроїв контактної мережі.