Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництво радіоапаратури та апаратури провідного зв'язку
Інструкція для посади "Слюсар-механік з радіоелектронної апаратури 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 47. Виробництво радіоапаратури та апаратури провідного зв'язку", що затверджений наказом міністерства промислової політики України N 288 від 11.08.1998. Погоджений міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або одержання професії безпосередньо на виробництві, підвищення кваліфікації і стаж роботи за професією 2 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову та способи налагодження устаткування, яке обслуговує, спеціальних та універсальних пристроїв контрольно-вимірювального та різального інструментів, приладів середньої складності; принцип дії апаратури; складання та регулювання точних механізмів середньої складності; способи механічного та слюсарного оброблення; конструкцію різальних інструментів та правила їх заточування; виявлення вигідних режимів різання; загальні знання з електро- та радіотехніки, механіки, систему допусків та посадок, квалітети та параметри шорсткості.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Складає та виконує механічне регулювання апаратури, приладів та механізмів середньої складності з підганянням та доведенням деталей за 11-12 квалітетами (4-5 класами точності). Загартовує та відпускає деталі з наступним доведенням. Паяє вузли середньої складності. Випробовує виготовлені прилади, усуває механічні дефекти. Установлює послідовність оброблення деталей середньої складності. Виготовляє прості пристрої та різальний інструмент (кондуктори, шабери тощо).

Приклади робіт
Блоки живлення підсилювачів формування імпульсів - складання. Валики карданні - складання зі свердлінням отворів у кільцях та головках валиків та запресування осей у кільця. Електростопори - складання. Калібратори кварцові - повне виготовлення деталей, складання та електрична перевірка. Кронштейни з моторами - складання з жорстким установленням двигуна, яке забезпечує центрування положення осі двигуна з віссю черв'яка, що передає рух. Лічильники - складання. Механізми простих конструкцій з декількома кінематичними парами - складання, механічне регулювання. Пружини контактні (бронзові та сталеві) - повне виготовлення без термічного оброблення. Перемикачі - повне складання з підганянням усіх деталей, які складає, та регулювання. Системи слідкуючі - складання. Шестерні циліндричні та конічні - прикатування.