Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництво радіоапаратури та апаратури провідного зв'язку
Інструкція для посади "Слюсар-механік з радіоелектронної апаратури 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 47. Виробництво радіоапаратури та апаратури провідного зв'язку", що затверджений наказом міністерства промислової політики України N 288 від 11.08.1998. Погоджений міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Базова або неповна базова загальна середня освіта. Одержання професії безпосередньо на виробництві. Без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: основи знань про будову, найменування та призначення найважливіших частин устаткування, яке обслуговує, та способи керування ними; призначення та умови застосування найбільш розповсюджених універсальних та спеціальних пристроїв, робочих та контрольно-вимірювальних інструментів та приладів; основні поняття про систему допусків, посадок, чистоту оброблення та електроніку.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Складає та виконує механічне регулювання блоків та вузлів. Виконує слюсарне та механічне оброблення простих деталей радіоелектронної апаратури за 12-14 квалітетами (5-7 класами точності). Складає прості вузли приладів з перевіркою якості деталей, які надходять на складання. Складає панелі та плати. Паяє прості деталі. Заточує різальний інструмент.

Приклади робіт
Антени дециметрові - складання. Блоки випрямні - встановлення шасі, лампових панелей, трансформаторів, дроселів та клемних плат. Блоки лампові, які включають установлення простих механізмів - складання, механічне регулювання. Блоки, механізми - складання. Конденсатори змінної ємності - складання та підганяння з верньєром. Панелі лампові, плати з діодами - складання. Патрони сигнальні та лампотримачі - складання.