Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництво металевих канатів, сіток, пружин, щіток та ланцюгів
Інструкція для посади "Намотувальник дроту та тросів 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 44. Виробництво металевих канатів, сіток, пружин, щіток та ланцюгів", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України N 28 від 18.01.2002 р.. Погоджен Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або одержання професії безпосередньо на виробництві, підвищення кваліфікації і стаж роботи за професією намотувальника дроту та тросів 2 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову та способи підналагодження перемотувальних верстатів і намотувальних апаратів; нормалі барабанів відповідно номеру троса; технічні умови на перемотування тросів; сорт та призначення тросів, дефекти під час перемотування тросів та способи їх усунення; будову спеціальних пристроїв; дрібні дефекти перемотувальних апаратів та способи їх усунення.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Перемотує відсортовані троси на барабани на намотувальних апаратах та усуває зовнішні дефекти тросів. Перемотує дріт з мотків на котушки на перемотувальних верстатах з числом шпінделів понад 4 та діаметром дроту до 0,25 мм і понад 1,0 до 1,5 мм, а також на перемотувальних верстатах з кількістю шпінделів до 4 включно та діаметром дроту понад 1,5 мм. Регулює намотувальний апарат та забезпечує правильне укладання і довжину дроту та тросів. Підналагоджує верстати. Бере участь у поточному ремонті устаткування.