Категорія - Робітники |  Галузь - Залізничний транспорт і метрополітен
Інструкція для посади "Електромонтер з обслуговування та ремонту апаратури і пристроїв зв'язку 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 66. Залізничний транспорт і метрополітен", що затверджен наказом Міністерства транспорту України 17.12.1999 р. N 601. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або підготовка безпосередньо на виробництві, підвищення кваліфікації і стаж роботи за професією електромонтера з обслуговування та ремонту апаратури і пристроїв зв'язку 2 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову, правила обслуговування і ремонт телеграфної і телефонної апаратури, джерел живлення, повітряних ліній зв'язку і СЦБ, кабельного господарства; порядок розробки кабелів у шафах, боксах, кабельних ящиках і коробках; технічні умови на прокладання кабелів.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Технічно обслуговує, ремонтує повітряні лінії зв'язку і СЦБ. Усуває пошкодження високовольтної лінії. Обслуговує і ремонтує телеграфні і телефонні апарати. Ремонтує, оглядає і чистить контактори, контакти, перемикачі, шнури, штепселі, кнопки, гарнітури, допоміжне обладнання. Виконує внутрішні проводки. Обслуговує місцеві кабелі зв'язку і кабельної арматури. Здійснює монтаж і паяння з'єднувальних, відповідальних і кінцевих муфт з продзвонкою. Підвішує і прокладає повітряні і кабельні лінії згідно з нескладними схемами. Оглядає трос кабелів. Перевіряє монтаж схем і опор ізоляції із застосуванням простих електровимірювальних приладів. Виявляє та усуває дефекти складання простих схем.