Категорія - Робітники |  Галузь - Залізничний транспорт і метрополітен
Інструкція для посади "Електромонтер з обслуговування та ремонту апаратури і пристроїв зв'язку 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 66. Залізничний транспорт і метрополітен", що затверджен наказом Міністерства транспорту України 17.12.1999 р. N 601. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією електромонтера з обслуговування та ремонту апаратури та пристроїв зв'язку 3 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову апаратури та лінійного паркового гучномовного зв'язку, що обслуговується; основні види несправностей, способи їх виявлення та усунення; системи електроживлення; будову та призначення контрольно-вимірювальних приладів, що застосовуються.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Технічно обслуговує та ремонтує ручні і автоматичні телефонні та телеграфні станції. Оглядає і регулює основні комутаційні прилади та обладнання, виявляє та усуває їх несправності, виконує електричні вимірювання параметрів з'єднувальних ліній. Здійснює заміну і монтаж приладів телефонних та телеграфних станцій. Здійснює профілактичні роботи з технічного обслуговування телеграфної апаратури, виявляє та усуває механічні та електричні несправності в телеграфних апаратах. Встановлює, технічно обслуговує, ремонтує, виявляє та усуває механічні та електричні несправності в лінійних пристроях двостороннього паркового зв'язку та гучномовного сповіщання (переговорні колонки, гучномовці, мікрофонні лінії), електрогодинниках, автоматичних камерах схову ручної кладі. Перевіряє і замінює трансформатори, резистори, конденсатори, електромеханічні реле.