Категорія - Робітники |  Галузь - Залізничний транспорт і метрополітен
Інструкція для посади "Слюсар-електрик з обслуговування та ремонту ескалаторів 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 66. Залізничний транспорт і метрополітен", що затверджен наказом Міністерства транспорту України 17.12.1999 р. N 601. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або підготовка безпосередньо на виробництві, підвищення кваліфікації і стаж роботи за професією слюсаря-електрика з обслуговування та ремонту ескалаторів 2 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову ескалатора і взаємодію його основних вузлів; призначення окремих елементів електросхеми; методи відшукування несправностей в роботі електросхем та їх усунення; призначення пристроїв телекерування ескалаторами і методи усунення дефектів у їх роботі; порядок переведення роботи ескалаторів з телекерування на місцеве ручне і назад; основні допуски для монтажу ескалаторних вузлів і їх позначення на кресленнях; будову і призначення контрольно-вимірювального інструменту; основи електротехніки, механіки і технології демонтажу і монтажу ескалаторів та оброблення металів.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Обслуговує, виконує електромонтажні і слюсарні роботи середньої складності під час поточного, профілактичного ремонту і ревізії ескалаторів. Виявляє та усуває нескладні дефекти в роботі електродвигуна та в схемі електрообладнання. Усуває дрібні несправності в захисних пристроях полотна східців і поручневої установки. Відшукує несправності у блокувальному ланцюзі електросхеми за допомогою комутатора з виявлянням відключених блокувальних пристроїв. Ремонтує і виготовляє вузли та деталі із слюсарним обробленням і підганянням їх по 11-12 квалітетах (по 4-5 класах точності). Бере участь у ревізії, ремонті і налагодженні пристроїв телекерування ескалаторами.