Категорія - Робітники |  Галузь - Залізничний транспорт і метрополітен
Інструкція для посади "Слюсар-електрик з обслуговування та ремонту ескалаторів 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 66. Залізничний транспорт і метрополітен", що затверджен наказом Міністерства транспорту України 17.12.1999 р. N 601. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Базова або неповна базова загальна середня освіта. Одержання професії безпосередньо на виробництві. Без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: принцип дії ескалатора і взаємодію роботи його механізмів; норми зазорів у полотні східців, між поручнями і балюстрадою; призначення електровимірювальних приладів; найменування, призначення і способи застосування електрослюсарного інструменту; визначення придатності інструменту, що застосовується; призначення вантажопідйомних пристроїв; основи електротехніки.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Обслуговує, робить поточний ремонт, виявляє та усуває несправності в вузлах бігунків східців, транспортних котушках, роликах, блоках настилу гребенів східців ескалаторів. Виявляє несправності у блокувальних ланцюгах електросхеми за допомогою комутатора з виявлянням відключених блокувальних пристроїв під керівництвом слюсаря більш високої кваліфікації. Визначає зовнішні несправності ескалатора. Відновлює відключені блокувальні пристрої.