Категорія - Робітники |  Галузь - Залізничний транспорт і метрополітен
Інструкція для посади "Слюсар-електрик з обслуговування та ремонту ескалаторів 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 66. Залізничний транспорт і метрополітен", що затверджен наказом Міністерства транспорту України 17.12.1999 р. N 601. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією слюсаря-електрика з обслуговування та ремонту ескалаторів 3 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову і взаємодію всіх вузлів, механізмів і електрообладнання ескалаторів різних типів; норми, допуски і зазори, встановлені для монтажу ескалаторів і регулювання пускової і захисної апаратури; правила монтажу ескалаторів; будову і призначення електродвигунів; принцип роботи асинхронних електродвигунів з фазовим і короткозамкненим ротором; дефекти, що виникають під час роботи електрообладнання, і способи їх усунення; призначення пристроїв електромагнітних реле струму і напруги, проміжних реле часу; правила користування вантажопідйомними пристроями; правила вимірювання напруги, сили струму та електроопору; принцип роботи пристроїв телекерування ескалаторами та їх зв'язок з ручним керуванням; будову і технічні характеристики найпростіших елементів установок телекерування ескалаторами.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Обслуговує, виконує складні електромонтажні і слюсарні роботи з поточного, профілактичного ремонту і ревізії ескалаторів. Ремонтує і робить ревізію електрообладнання ескалаторів із зніманням, розбиранням, складанням і встановленням електродвигунів, з фазовим і короткозамкненим ротором до 100 кВт в умовах станцій метрополітену з закінченням усіх робіт короткого "вікна". З'єднує електродвигун з редуктором з дальшим його регулюванням. Виявляє та усуває складні дефекти у роботі електродвигуна і схемах електрообладнання. Ремонтує, робить монтаж силових і контрольних кабелів з розділенням та їх випробуванням. Здійснює демонтаж, ремонт, ревізію і монтаж пускової і захисної електроапаратури з розміченням місць установлення. Заміряє напругу, силу струму і опору в окремих ланцюгах і різних видах з'єднань складної схеми електрообладнання. Робить капітальний ремонт і перевіряє обладнання та апаратуру на панелі керування. Складає нескладні виконавчі схеми, ескізи, креслення. Перевіряє індикатором ланцюги другорядної комутації схем електропроводок. Виконує такелажні роботи вагою до 2 т. Здійснює слюсарне оброблення обладнання, що збирається з підганянням по 7-10 квалітетах (2-3 класах точності). Дотримує зв'язок механічних і електричних параметрів під час монтажних робіт. Ремонтує і робить ревізію простих елементів телекерування ескалаторами.