Категорія - Робітники |  Галузь - Залізничний транспорт і метрополітен
Інструкція для посади "Слюсар-електрик з обслуговування та ремонту станційного та тунельного устаткування метрополітену 6-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 66. Залізничний транспорт і метрополітен", що затверджен наказом Міністерства транспорту України 17.12.1999 р. N 601. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією слюсаря-електрика з обслуговування та ремонту станційного та тунельного устаткування метрополітену 5 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: методи і способи переналагодження електронного обладнання систем контролю і керування апаратури передавання даних; конструктивні особливості систем керування, методи діагностування, конструктивні особливості, кінематичні та електричні схеми, правила експлуатації і технологічної послідовності розбирання, ремонту і складання обладнання, яке обслуговується; характеристики напівпровідникових приладів; принцип роботи високочастотних і імпульсних схем; основи знань про геометричну оптику, інфрачервоні світлофільтри, радіотехнічні та електротехнічні матеріали; правила розрахунків обмоток реле, трансформаторів, методи і правила виконання робіт на діючих електроустановках; основи автоматики та автоматичного регулювання.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Бере участь у розробленні і випробуваннях дослідних зразків електронної техніки, в модернізації обладнання з програмним керуванням на базі мікропроцесорів, що призначені для контролю пропуску пасажирів. Здійснює комплексне технічне обслуговування, налагодження, ремонт, перевірку і здавання в експлуатацію електронних схем і блоків з перевірки і видачі білетів з магнітним носієм. Діагностує мікропроцесорне обладнання видачі білетів і жетонів, а також контролю пасажирів. Обслуговує, ремонтує та утримує в справному стані автоматичні контрольні пункти з пропуску пасажирів. Обслуговує, перевіряє і регулює акумуляторні самохідні прибиральні машини з електронною системою керування. Здійснює демонтаж і монтаж електричної і механічної частин автоматичних контрольних пунктів з пропуску пасажирів, електричних кип'ятильників безперервної дії, автоматичних регуляторів струму, зарядно-буферних пристроїв, побутових кондиціонерів. Перевіряє дії високочастотних електросхем, характеристик напівпровідникових приладів, які застосовуються в обладнанні, що обслуговується. Виміряє опір ізоляції діючих електроустановок, котушок і ємність конденсаторів. Випробовує імпульсні лічильники. Регулює роботу реле і магнітних пускачів. Замінює контакти. Відновлює і замінює деталі і вузли обладнання, що обслуговується. Регулює фотодатчики і термодатчики, погоджує їх роботу з роботою усього пристрою. Перевіряє і налагоджує всі види захисних пристроїв і автоматики.