Категорія - Робітники |  Галузь - Залізничний транспорт і метрополітен
Інструкція для посади "Слюсар-електрик з обслуговування та ремонту устаткування метрополітену 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 66. Залізничний транспорт і метрополітен", що затверджен наказом Міністерства транспорту України 17.12.1999 р. N 601. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Базова або неповна базова загальна середня освіта. Одержання професії безпосередньо на виробництві. Без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: принцип роботи електромеханічного обладнання метрополітену; типи електрообладнання та кабелів, які обслуговуються; способи монтажу проводів; принцип дії приладів та металоконструкцій (затворів); будову і правила експлуатації лебідок, інструменту і пристроїв; способи перевірки та приганяння деталей; основні знання про розміри ремонту деталей, які складаються та виготовляються; причини виникнення корозії та способи боротьби з нею; призначення змащувальних матеріалів, що застосовуються, властивості рідин, що застосовуються у гідравлічних затворах, елементарні технічні знання з будови електроустановок та основи електротехніки; правила ведення такелажних робіт під час монтажу; режим роботи металоконструкцій (затворів).

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Розбирає та складає окремі вузли з ремонтом та виготовленням до них деталей із слюсарним обробленням та підганянням їх по 12-14 квалітетах (5-7 класах точності). Чистить, протирає, промиває електротехнічне обладнання. Лудить та паяє твердим і м'яким припоями. Прокладає, розробляє, зрощує кабелі. Обслуговує та робить профілактичний ремонт металоконструкцій (затворів) і усуває дрібні несправності. Заміняє мастила у вузлах та механізмах. Очищає та фарбує затвори.