Категорія - Робітники |  Галузь - Видобування нафти та природного газу
Інструкція для посади "Оператор-моторист станції контролю цементажу 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 6. Видобування нафти та природного газу", що затверджен Міністерством палива і енергетики України 28.07.1999 р. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за спорідненою професією 4 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: загальні поняття про технологічний процес цементування свердловин, гідравлічного розриву пласта, хімічного оброблення свердловин; призначення і технічну характеристику, правила керування станцією контролю цементування; схеми з'єднань приладів, цементувальних і цементнозмішувальних машин, виносних блоків; санітарні правила роботи з радіоактивними речовинами і джерелами випромінювання; види палива і мастила; способи запобігання несправностям у роботі станції та автомашини та їх усунення; правила утримування станції.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Обслуговує станції контролю цементування. Одержує джерело із сховища і встановлює його на прилад контролю цементування. Перевіряє надійність кріплення фланцевих з'єднань, датчиків витратоміру, щільноміру і датчика тиску. Бере участь в з'єднанні кабелів зв'язку цементувальних агрегатів і цементнозмішувальних машин зі станцією і встановлює виносний блок поблизу місця роботи оператора з цементажу. Перевіряє надійність кріплення штепсельних рознімників. З'єднує кабелі з коробкою датчиків приладів контролю цементування. Керує автомашиною, заправляє. Здійснює профілактичний і поточний ремонт станції, автомашини.