Категорія - Робітники |  Галузь - Електротехнічне виробництво
Інструкція для посади "Емалювальник дроту 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 45. Електротехнічне виробництво", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 11.08.98 р. N 288. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією емалювальника дроту 3 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: кінематичну схему емальверстатів різних типів; методи випробувань лаків; схему теплових потьоків у емальпечах; марки та перетини емальованого дроту; вимоги до готової продукції.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Емалює прямокутний дріт та круглий з діаметром менше 0,09 мм до 0,05 мм, на емальагрегатах. Забезпечує концентричне покривання круглого дроту та рівномірне покривання прямокутного дроту за всіма гранями периметра. Регулює повітряні потоки в емальверстаті, товщину ізоляції проводів, які емалює. Випробовує на еластичність ізоляцію вручну. Визначає ступінь запікання емальплівки за кольором.