Категорія - Робітники |  Галузь - Електротехнічне виробництво
Інструкція для посади "Емалювальник дроту 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 45. Електротехнічне виробництво", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 11.08.98 р. N 288. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією емалювальника дроту 4 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: правила підналагодження емальагрегату; призначення та правила застосування складних контрольно-вимірювальних електронних приладів; методи випробувань емальдроту; призначення та умови застосування емальдроту на заводах-споживачах.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Емалює круглий дріт з діаметром менше 0,05 мм до 0,02 мм на емальагрегатах. Визначає геометричні параметри голого дроту мікрометром. Контролює в'язкість лаків при різних температурах навколишнього середовища, рівномірність та товщину ізоляції, кількість мікропор у ізоляції по всій довжині за допомогою складних електронних контрольно-вимірювальних приладів у процесі виготовлення емальованого дроту. Перевіряє щільність намотування емальованого дроту, яка забезпечує виключення допоміжного перемотування. Підналагоджує агрегат.