Категорія - Робітники |  Галузь - Електротехнічне виробництво
Інструкція для посади "Емалювальник дроту 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 45. Електротехнічне виробництво", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 11.08.98 р. N 288. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією емалювальника дроту 2 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову та принцип дії емальагрегатів; правила застосування контрольно-вимірювальних інструментів; технічні вимоги до готової продукції; види браку і способи його запобігання та усунення.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Емалює прямокутний дріт та круглий з діаметром понад 0,09 мм на емальагрегатах. Перевіряє чистоту поверхні голого дроту та якість його намотування. Контролює геометричні параметри дроту за допомогою контрольно-вимірювальних інструментів. Визначає якість лаку за зовнішнім виглядом па прозорість та відсутність сторонніх включень. Перевіряє правильність установлення калібрів, замші, гнотів, роликів та чистоти їх поверхні. Заправляє дріт через лакову ванну у піч. Ліквідує обривання дроту, автоматично регулює температуру та швидкість проходження емальованого дроту за показаннями контрольно-вимірювальних приладів. Регулює щільність намотування емальованого дроту та надходження лаку у ванну.