Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництва харчової промисловості
Інструкція для посади "Кондитер 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 11. Виробництва харчової промисловості", що затверджен Міністерством агропромислового комплексу України 09.02.1998 р. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією кондитера 4 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: рецептури й основи технології виготовлення високохудожніх, фігурних, зроблених на замовлення, національних тортів; рецептури і технологію виготовлення цукерок, що входять у "Шоколадні" та "Театральні" набори, кремів, сиропів, окремих випечених і оздоблювальних напівфабрикатів; способи та прийоми художнього оздоблення виробів.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде процес виготовлення високохудожніх, оригінальних, фігурних, національних тортів, зроблених на замовлення за спеціально розробленими фірмовими рецептурами, під керівництвом кондитера вищої кваліфікації. Виготовляє окремі випечені та оздоблювальні напівфабрикати. Веде процес виготовлення цукерок для наборів типу "театральний", "шоколадний". Готує та перевіряє якість сировини, начинок, оздоблювальних напівфабрикатів. Формує тістові заготовки, художньо оздоблює складні види виробів.