Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництва харчової промисловості
Інструкція для посади "Готувач білкових мас 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 11. Виробництва харчової промисловості", що затверджен Міністерством агропромислового комплексу України 09.02.1998 р. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією готувача білкових мас 4 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: технологічні режими та технологію приготування білкових мас; методи визначення міцності соляних розчинів; конструктивні особливості технологічного устаткування у виробництві білкових мас, способи виявлення, запобігання та усунення несправностей у його роботі.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде технологічний процес приготування білкових мас для виробництва халви. Стежить за надходженням (прийманням) кунжуту, арахісу, визначає режими їх обробки залежно від сорту та якості. Перевіряє та регулює дозування завантаженої сировини. Забезпечує дотримання встановлених режимів замочування, сушіння, соломурування, сушіння-обсмаження і розмелювання насіння. Визначає якість отриманих білкових мас. Стежить за технічним станом, налагоджує та регулює роботу шеретувальної, соломуромийної машини, центрифуг, сушарок, розмельної установки та пневматичних пристроїв. Запобігає й усуває несправності в роботі устаткування та комунікацій. Керує процесом приготування білкових мас у виробництві халви.