Категорія - Робітники |  Галузь - Видобування нафти та природного газу
Інструкція для посади "Готувач бурового розчину 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 6. Видобування нафти та природного газу", що затверджен Міністерством палива і енергетики України 28.07.1999 р. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Базова загальна середня освіта. Короткострокове виробниче навчання або інструктаж. Без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: елементарні поняття про фізико-хімічні властивості глин, обважнювачів і хімічних реагентів; призначення бурового розчину, обважнювачів і хімічних реагентів; призначення і правила користування контрольно-вимірювальною апаратурою для визначення параметрів бурових розчинів; правила поводження з хімічними реагентами; обладнання і пристрої для завантаження, приготування і оброблення бурового розчину.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Готує, обважнює і проводить хімічне оброблення бурових розчинів під керівництвом готувача вищої кваліфікації. Завантажує глиномішалки або гідромішалки глиною, водою, обважнювачами і хімреагентами. Запускає і зупиняє глиномішалки або гідромішалки, відкриває засувки і відкачує готовий розчин в запасні амбари. Заправляє розчиновози буровим розчином для відправлення на бурові. Стежить за роботою глиномішалки або гідромішалки. Очищує зливні штамби і глиномішалки від відстою. Вивантажує і транспортує хімреагенти і обважнювачі.