Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництва харчової промисловості
Інструкція для посади "Карамельник 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 11. Виробництва харчової промисловості", що затверджен Міністерством агропромислового комплексу України 09.02.1998 р. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією карамельника 4 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: рецептури, технологічні режими та способи виготовлення карамелі з різними начинками; асортимент і властивості карамельних мас та начинок; вимоги до якості карамелі з начинкою; конструктивні особливості та правила експлуатації та регулювання роботи устаткування для виготовлення різних видів карамелі.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде технологічний процес виготовлення карамелі з начинкою на карамелеформувальному агрегаті. Перевіряє та регулює роботу машини та механізмів агрегату. Забезпечує своєчасну підготовку та подавання карамельної маси й начинок до формування. Розпластовує карамельну масу на проминальних машинах або вручну. Готує карамельний пласт, накладає його на трубку начинконаповнювача катальної машини. Темперує начинки та подає механізованим способом або вручну до начинконаповнювача. Вводить начинки через трубку наповнювача в карамельний батон. Пропускає батон через калібрувально-відтягувальний механізм. Стежить за процесом формування карамелі на машинах із штампувальними або різальними ланцюгами. Під час вироблення карамелі з підйомними густими начинками виготовляє карамельний "конверт", наповнює його начинкою, закриває та витягує "конверт", закладає в катальну машину для наступного формування. Під час вироблення карамелі в барвистій оболонці - багаторазово складає та витягує різнокольорові карамельні маси у візерунчастий пласт і загортає в нього "конверт" з начинкою. Веде процес виготовлення карамелі з начинкою на безперервно-потоковій механізованій лінії. Веде контроль за дотримуванням технологічних режимів та усуває несправності в роботі на всіх фазах виробництва карамелі. Стежить за роботою контрольно-вимірювальних приладів. Забезпечує взаємодію всього обладнання лінії, пов'язаного з роботою карамелеформувального агрегату. Регулює завантаження, режим та ритм роботи варильної апаратури, дозаторів, охолоджувальних пристроїв, промивальної, катально-начиняльної та темперувальної машин, формувального агрегату, апарата для глянцювання, фасувального автомата, загортальних машин та транспортерів.