Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництва харчової промисловості
Інструкція для посади "Машиніст терткових машин 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 11. Виробництва харчової промисловості", що затверджен Міністерством агропромислового комплексу України 09.02.1998 р. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Базова загальна середня освіта та мінімальна професійна підготовка на виробництві чи інструктаж. Без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: технологічну схему виробництва сирого крохмалю й режим подрібнення картоплі на терткових машинах; види сировини для виготовлення крохмалю; вимоги до якості промивання картоплі, ступінь її подрібнення; будову та правила обслуговування терткових машин, механізмів, насосів.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде технологічний процес подрібнення картоплі на терткових машинах різних конструкцій. Здійснює профілактичний огляд терткової машини, очищає забруднені поверхні, проводить набір барабана тертковими пилочками. Регулює зазор між притискною колодкою і барабаном. Розклинює та заклинює барабан. Здійснює заміну сітки барабана. Перевіряє якість промивання картоплі. Регулює рівномірне надходження картоплі у бункер терткової машини з метою якісного подрібнення картоплі, відділяє домішки. Перевіряє якість кашки (м'язги). На підприємствах громадського харчування - здійснює перекачування крохмального молока у відстійні чани, спускає сокову воду, промиває крохмаль, видаляє домішки й вивантажує промитий крохмаль, визначає його якість. Обслуговує терткову машину, розмішувальні механізми і насоси, забезпечує їхню безперебійну роботу. Пускає і зупиняє устаткування. Проводить періодичне чищення та промивання машин. Усуває дефекти в роботі обслуговуваного устаткування.