* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Переробка нафти, нафтопродуктів, газу, сланців, вугілля. Обслуговування магістральних трубопроводів
Інструкція для посади "Машиніст технологічних компресорів 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 21. Переробка нафти, нафтопродуктів, газу, сланців, вугілля. Обслуговування магістральних трубопроводів", що затверджен наказом Міненергетики України 22.12.1999 N 15-4315. Погоджен Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за технологічно суміжною професією 3 розряду не менше 1 року. У разі обслуговування електрообладнання цеху з електропривідними газоперекачувальними агрегатами повинен мати допуск III групи з електробезпеки.

Знає та застосовує у діяльності: технологічний регламент на роботу компресорного цеху; будову та технічні характеристики компресорів, їх приводів, засобів автоматики, приладів контролю та захисту машин і апаратів; допустимі параметри роботи обладнання; будову, порядок експлуатації, обслуговування та ремонту допоміжного обладнання, газових комунікацій, технологічної арматури; правила пуску та зупинки технологічного обладнання; інструкції заводів-виготовлювачів та інструкції з експлуатації та обслуговування обладнання, автоматики та арматури; інструкцію з охорони праці по професії та видах робіт; порядок безпечного виконання газонебезпечних та вогневих робіт; основи гідравліки, механіки, автоматики; слюсарну справу.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Відповідно до технологічного регламенту обслуговує основні елементи технологічної обв'язки, вузли підключення, агрегатні системи маслопостачання, охолодження масла, води, антифризу, маслоочищувальних машин, фільтрпресів, повітряних компресорів на компресорних станціях (цехах) магістральних газопроводів, нафтогазовидобуваючих промислів, у тому числі з використанням газліфта та сайклінг-процесу, станцій підземного зберігання газу, які обладнані компресорами з газотурбінним, газомоторним та електричним приводами і призначені для компримування природних і нафтових газів. За розпорядженням диспетчера (змінного інженера) запускає, зупиняє та регулює режим роботи компресорів відповідно до технологічної карти; виконує усі види регулювальних робіт загальностанційного обладнання. Бере участь у ремонті компресорів, їх приводів, апаратів газових комунікацій та допоміжного обладнання цехів. Веде записи у виробничих журналах.