Категорія - Робітники |  Галузь - Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи
Інструкція для посади "Укладальник промислових залізобетонних труб 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 64. Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи. (З урахуванням додатків затвердженних: наказом Державного комітету з будівництва та архітектури N 25 від 08.08.2002 р., N 218 від 22.12.2003 р., N 149 від 29.08.2003 р., листом Державного комітету з будівництва та архітектури N 8/7-1216 від 15.12.2004 р., наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства N 9 від 02.12.2005 р., N 163 від 10.05.2006 р. N 399 від 05.12.2006 р., наказом міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України N 558, 28.12.2010)", що затверджен наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України 13.10.1999 р. N 249. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введений в дію з 1 січня 2000 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи укладальником промислових залізобетонних труб 4 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: способи монтажу, демонтажу й експлуатації підйомно-переставної, ковзної опалубки та пристроїв для їх підйому; конструкцію шахтних підйомників, механізмів для підйому ковзної та переставної опалубки, правила їх монтажу, експлуатації та демонтажу; технологію монтажу робочих та футерувальних площадок, футерувальних обойм і підіймальних головок; способи установлювання арматури й укладання бетонної суміші у складних конструкціях; номенклатуру та склад антикорозійних, теплоізоляційних і футерувальних матеріалів; способи виконання антикорозійних, теплоізоляційних і футерувальних робіт; вимоги до якості виконання залізобетонних, антикорозійних, фарбувальних та футерувальних робіт.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує складні роботи під час будівництва та ремонту монолітних залізобетонних труб, радіо- й телебашт та інших висотних монолітних залізобетонних споруд.

Приклади робіт
Монтаж, експлуатація та демонтаж шахтних підіймачів, робочих та футерувальних площадок, футерувальних обойм, підіймальних головок та опалубок. Установлювання та в'язання складної арматури у складних конструкціях з укладанням бетонної суміші та її ущільнювання за допомогою вібратора. Центрування опалубки. Монтаж та демонтаж захисного покриття й підвісного риштування. Монтаж металевих конструкцій. Установлювання закладних деталей з їх кріпленням. Монтаж та переставляння тепляків. Нанесення на зовнішні бетонні поверхні фарбувального та антикорозійного покриттів механізованим способом та вручну. Футерування внутрішньої поверхні ствола труби звичайною та кислототривкою цеглою. Роботи на підвісному риштуванні.