Категорія - Робітники |  Галузь - Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи
Інструкція для посади "Укладальник промислових залізобетонних труб 6-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 64. Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи. (З урахуванням додатків затвердженних: наказом Державного комітету з будівництва та архітектури N 25 від 08.08.2002 р., N 218 від 22.12.2003 р., N 149 від 29.08.2003 р., листом Державного комітету з будівництва та архітектури N 8/7-1216 від 15.12.2004 р., наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства N 9 від 02.12.2005 р., N 163 від 10.05.2006 р. N 399 від 05.12.2006 р., наказом міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України N 558, 28.12.2010)", що затверджен наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України 13.10.1999 р. N 249. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введений в дію з 1 січня 2000 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи укладальником промислових залізобетонних труб б розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: правила приймання фундаментів монолітних висотних залізобетонних споруд; будову та правила користування пристроями та приладами контролю під час виконання робіт; правила випробовування й експлуатації підіймальних пристроїв, механізмів, що застосовуються; правила виконання та приймання робіт з будівництва висотних залізобетонних споруд; способи центрування опалубки, установлювання арматури та укладання бетонної суміші в особливо відповідальних конструкціях; способи монтажу зовнішніх металевих конструкцій; способи виконання антикорозійних робіт з використанням токсичних та вибухонебезпечних матеріалів; футерування особливо відповідальних конструкцій; способи перевіряння якості матеріалів, що застосовуються.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує особливо складні роботи під час будівництва та ремонту монолітних залізобетонних труб, радіо- й телебашт та інших висотних монолітних залізобетонних споруд.

Приклади робіт
Монтаж світлофорних площадок, блискавковідводів, захисного ковпака. Доведення змонтованого устаткування (шахтних підйомників, підйомних головок, футерувальних обойм, підйомно-переставних опалубок з робочою підлогою) відповідно до проекту виконання робіт; вертикальність, горизонтальність, геометричні розміри, ухили. Регулювання роботи ковзних опалубок. Підготовляння та затирання поверхні споруд. Нанесення торкретбетону. Кладка футеровки з кислототривких фасонних виробів. Розмітка місць під закладні деталі. Демонтаж найбільш відповідальних вузлів підйомних пристроїв, механізмів на висоті. Випробування устаткування, що застосовується (технічний огляд).