Категорія - Робітники |  Галузь - Сільське господарство та пов'язані з ним послуги
Інструкція для посади "Свинар 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 2. Сільське господарство та пов'язані з ним послуги", що затверджен наказом Міністерства аграрної політики України 07.11.2003. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією свинаря 4 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: біологічні особливості свиней, основи їх анатомії та фізіології; технологію і прогресивні методи утримання та годівлі свиноматок, що годують приплід, а також відлучених поросят; методи збільшення приплоду і продуктивності молодняка свиней; будову обслуговуваних машин та механізмів, правила їх експлуатації, регулювання і технічного обслуговування; правила і норми охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує ручні або частково механізовані роботи з догляду за свиноматками, що годують приплід, відлученими поросятами віком до 4 місяців. Годує, напуває, приймає поросят, видаляє гній, миє та прибирає приміщення. Вживає заходів щодо поліпшення утримання тварин, годує збалансованими за поживними речовинами кормами з метою збільшення виходу приплоду, середньодобових приростів живої маси та збереження молодняка. Усуває нескладні несправності в механізмах. Додержується правил і норм охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.