Категорія - Робітники |  Галузь - Сільське господарство та пов'язані з ним послуги
Інструкція для посади "Свинар 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 2. Сільське господарство та пов'язані з ним послуги", що затверджен наказом Міністерства аграрної політики України 07.11.2003. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією свинаря 3 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: правила годівлі та догляду, технологію й прогресивні методи утримання холостих та поросних свиноматок, ремонтного молодняка і свиней на відгодівлі; склад кормів, їх поживність та структуру кормових раціонів; порядок згодовування кормів; потребу тварин у протеїні, вітамінах та мінеральних речовинах; методи підвищення продуктивності обслуговуваного поголів'я свиней; зоргігієнічні вимоги до умов утримання різних статевовікових груп тварин; найпоширеніші хвороби; методи надання першої допомоги тваринам, що захворіли; ветеринарно-санітарні заходи щодо запобігання хворобам; кондиції забійних тварин, терміни та ознаки статевої зрілості й техніку розведення свиней; оцінку продуктивності свиноматок; основні причини малоплідності, прохолосту, абортів та заходи боротьби з ними; правила і норми охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує ручні або частково механізовані роботи з догляду за яловими та поросними свиноматками, ремонтним молодняком та свинями на відгодівлі. Годує, напуває, вичищає гній і прибирає приміщення. Вживає заходів щодо збільшення приплоду. Проводить інтенсивну відгодівлю свиней збалансованими за поживними речовинами кормами. Додержується зоотехнічних норм утримання тварин на фермах. Виявляє ознаки охоти у свиноматок. Проводить парування та бере участь у роботі зі штучного осіменіння. Підготовляє свиноматок до опоросу. Надає першу допомогу хворим тваринам і бере участь у проведенні профілактичних та лікувальних заходів із запобігання захворюванням та падежу тварин. Зважує відгодованих тварин і відправляє їх на м'ясокомбінат. Додержується правил і норм охорони праці з виробничої санітарії та протипожежного захисту.