Категорія - Робітники |  Галузь - Сільське господарство та пов'язані з ним послуги
Інструкція для посади "Робітник на низькокваліфікованих ручних роботах у сільському господарстві 1-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 2. Сільське господарство та пов'язані з ним послуги", що затверджен наказом Міністерства аграрної політики України 07.11.2003. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Базова загальна середня освіта або початкова загальна освіта. Мінімальна професійна підготовка на виробництві чи інструктаж. Без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: норми, правила навантаження, транспортування, вивантаження вантажів, які не потребують обережності, особливого поводження; види тари; способи закріплення вантажів; способи затарювання сільськогосподарської продукції різних видів; правила поводження з тваринами; ранцевий інструмент, способи і прийоми роботи з ним; правила і норми охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує низькокваліфіковані і допоміжні роботи на виробничих сільськогосподарських дільницях, будівельних майданчиках, складах, коморах та ін. Навантажує і вивантажує, транспортує вантажі вручну або на візках (вагонетках), штабелює вантажі, які не потребують обережності (матеріал у рулонах, пачках, ящиках, діжках, пиломатеріал тощо), а також сипких пилоподібних матеріалів (пісок, щебінь, вугілля, сміття, тирса, металева стружка тощо). Білить і прибирає виробничі, складські та санітарно-побутові приміщення, території, дороги, під'їзні шляхи. Миє підлогу, вікна, тару, посуд, деталі і вироби. Бере участь у зооветзаходах під керівництвом фахівців, фіксує тварин і птицю під час ветеринарних обробок. Виконує міжрядну обробку та інші польові роботи без застосування кінної тяги і засобів механізації. Додержується правил і норм охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.