Категорія - Робітники |  Галузь - Сільське господарство та пов'язані з ним послуги
Інструкція для посади "Робітник на низькокваліфікованих ручних роботах у сільському господарстві 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 2. Сільське господарство та пов'язані з ним послуги", що затверджен наказом Міністерства аграрної політики України 07.11.2003. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Базова загальна середня освіта або початкова загальна освіта. Мінімальна професійна підготовка на виробництві чи інструктаж. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією робітника на низькокваліфікованих ручних роботах у сільському господарстві 1 розряду - не менше 0,5 року.

Знає та застосовує у діяльності: способи навантаження, вивантаження, переміщення і укладання вантажів, які потребують обережності і пиловидних матеріалів; порядок сортування вантажу; правила завантаження бункерів насіннєочисних, дражувальних, калібрувальних машин, трієрів насінням, подаванням зерна в зерноочисні машини та транспортери; норми годівлі і напування, правила використання робочої худоби; правила і норми охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Навантажує і вивантажує, транспортує вручну і на візках (вагонетках), укладає вантажі, які потребують обережності (скло, пляшки, пляшки з рідиною, вогненебезпечні і отруйні речовини, добрива тощо), і пилоподібні матеріали (розсипний цемент, молоте вапно, гіпс тощо). Перевозить усі види вантажу на візках і кінною тягою. Годує, напуває коней за встановленими нормами відповідно до затвердженого розпорядку дня. Засипає насіння в бункери насіннєочисних, калібрувальних, дражувальних машин, трієрів. Подає зерно на скребкові транспортери зерноочисних машин, ланцюгових транспортерів. Відносить, зав'язує або зашиває мішки. Збирає овочі вручну, сортує їх за фракціями згідно з вимогами. Додержується правил і норм охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.