Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництва харчової промисловості
Інструкція для посади "Виробник сигар 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 11. Виробництва харчової промисловості", що затверджен Міністерством агропромислового комплексу України 09.02.1998 р. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Базова загальна середня освіта або початкова загальна освіта. Мінімальна професійна підготовка на виробництві чи інструктаж. Стаж роботи за професією виробника сигар 2 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: технологію виготовлення сигар вищого ґатунку та на експорт; вищі сорти сигарного тютюну; види й ознаки хвороб тютюну; матеріальність тютюнового листя та його дефекти; рецептуру тютюнової суміші; правила та методику готування тютюнової суміші; норми і правила соусування тютюнової суміші; технологію виготовлення підгорток, загортання й пресування сигар; вимоги до якості сировини, напівфабрикатів і готової продукції; будову обслуговуваного устаткування; правила чищення, змащення основних вузлів, заміни дрібних частин, регулювання машин після ремонту.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Проводить технологічну підготовку сигарної сировини до виробництва сигар. Завантажує сигарну сировину на транспортер тіпальної машини. Готує тютюнову суміш для крихти, яка виготовляється на машині. Соусує крихту. Виготовляє сигари на загорткових і підгорткових машинах. Накладає різані підлистки на стрічки машин. Закладає готові підгортки в мітральєзи загорткових машин. Накладає покривне листя на форматні ножі машин. Пресує сигари на гвинтових пресах. Контролює якість сировини та виготовлених виробів. Прибирає відходи виробництва у ящики. Готує машини до роботи, усуває дрібні несправності, змащує і чистить машини. Виготовляє сигари вищого гатунку та на експорт вручну.