Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництва харчової промисловості
Інструкція для посади "Виробник сигар 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 11. Виробництва харчової промисловості", що затверджен Міністерством агропромислового комплексу України 09.02.1998 р. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Базова загальна середня освіта або початкова загальна освіта. Мінімальна професійна підготовка на виробництві чи інструктаж. Без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: технологію виготовлення сигар вручну; ботанічні і товарні сорти сигарного тютюну та способи їх визначення; дефекти тютюнового листя; правила пресування і вимоги до якості пресованих підгорток; прийоми загортання й оформлення головок сигар; вимоги до якості сигар.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде технологічний процес виготовлення сигар першого та другого гатунків вручну. Викроює з тютюнового листа підлистки відповідно до формату сигар. Накладає на підлистки шматки листя (для закріплення найбільш товстої частини сигари) і повну порцію начинки. Загортає підлистки. Вкладає одержані підгортки в прес-форми і запресовує їх у спеціальних пресах. Загортає підгортки в покривне листя. Викроює стрічки з тютюнового листя відповідно до форми сигари. Оформлює головки сигар, заклеює, обрізає сигари за встановленим розміром.