Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Виробник сильфонних компенсаторів та шлангів 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: принцип роботи однотипних ексцентрикових пресів, вібраційних ножиць, труборізних верстатів, абразивних кругів; призначення та умови застосування найбільш розповсюджених універсальних та спеціальних пристроїв, контрольно-вимірювальних та різальних інструментів; правила знежирення поверхонь; основні механічні властивості металів, які обробляє; основні відомості про допуски та посадки, квалітети та параметри шорсткості (класи точності та чистоти оброблення).

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує допоміжні роботи з виготовлення сильфонів - тонкостінних металевих гофрованих трубок або шлангів, які застосовують у вимірювальних пристроях: термостатах, ущільненнях багатошарових компенсаторів, перебіркових ущільненнях та гнучких металевих шлангах, які застосовують в трубопроводах суден. Розмічає, відрізає, зачищає та знежирює кромки заготовок з допуском понад 1 до 3 мм. Зачищає шви після зварювання. Вирубає коло та проколює отвори на ексцентрикових пресах, обрізає нерівності торців сильфонів на вібраційних ножицях та труборізних верстатах. Зачищає та полірує риски та забоїни на спеціальних шліфувальних верстатах. Таврує сильфони. Розвальцьовує кромки трубок вручну на оправці. Складає вручну внутрішні та зовнішні сильфони в дво- та тришаровий сильфон.

Приклади робіт
Арматура компенсаторів, ущільнень та шлангів - зачищання та знежирення під зварювання. Заглушки технологічні - установлення на кінці гнучких та металевих шлангів після випробування. Компенсатори сильфонні, ущільнення перебіркові, шланги гнучкі металеві - зважування, консервування, пакування та нанесення знаків на тару. Обичайки сильфонних компенсаторів, перебіркових ущільнень та гнучких металевих шлангів - зачищання та знежирення поздовжніх та торцевих кромок під зварювання. Обмотування запобіжне технологічне (ізоляційна стрічка, поліетиленова плівка тощо) - знімання. Обплетення металеве для гнучких шлангів - розконсервування. Оснастка для гофрування заготовок сильфонів - очищення, змазування, укладання на стелажі. Труби для виготовлення гнучких металевих шлангів, матеріал профільний для стрижневих розвантажувальних тяг, сильфонних компенсаторів - розмічання, відрізання заготовок. Тяги стрижневі розвантажувальні - шплінтування та стопоріння.