Категорія - Робітники |  Галузь - Сільське господарство та пов'язані з ним послуги
Інструкція для посади "Робітник плодоовочевого сховища 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 2. Сільське господарство та пов'язані з ним послуги", що затверджен наказом Міністерства аграрної політики України 07.11.2003. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Базова загальна середня освіта або початкова загальна освіта. Мінімальна професійна підготовка на виробництві чи інструктаж. Без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: асортимент продукції і правила її зберігання; способи подовження термінів зберігання продукції; правила сортування і фасування продукції; будову і правила експлуатації обслуговуваних механізмів; правила і норми охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Розвантажує картоплю, овочі, плоди з вагонів, барж, автомобілів вручну або за допомогою машин і механізмів. Сортує продукцію за термінами зберігання та іншими встановленими ознаками. Зважує і закладає на зберігання плодоовочі і картоплю. Стежить за станом продукції в процесі зберігання. Проводить обпилення картоплі протиростковим препаратом. Обробляє сховище вапном. Утеплює люки зберігання. Підготовляє плодоовочі і картоплю до реалізації: перебирає вручну або на машині, зважує, затарює продукцію і відходи, укладає для відправлення. Навантажує продукцію на автомобіль. Сортує і ремонтує тару. Додержується правил і норм охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.

Приклади робіт
Розвантаження з вагонів, барж, автомобілів картоплі, овочів, плодів. Утеплення люків зберігання. Обробка вапном сховища. Сортування і ремонт тари.