Категорія - Робітники |  Галузь - Електротехнічне виробництво
Інструкція для посади "Слюсар з виводів та обмоток електричних машин 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 45. Електротехнічне виробництво", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 11.08.98 р. N 288. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією слюсара з виводів та обмоток електричних машин 1 розряду - не менше 0,5 року.

Знає та застосовує у діяльності: принцип роботи рихтувально-різальних верстатів (автоматів); будову спеціальних пристроїв та інструментів; способи паяння та зварювання міді; види та властивості припоїв, флюсів, режими випалу міді; креслення та припуски під час виготовлення обмотувальних деталей.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виготовляє прості деталі та обмотки. Згинає одинарну мідь на площину. Ріже та рихтує заготовки для секцій котушок та стрижнів з голої та ізольованої міді на рихтувально-різальних верстатах. Обтискує головки, формує кути. Перевіряє за макетом. Приварює відводи. Обпилює потовщування та зачищає задирки на листах магнітопроводу. Свердлить отвори та нарізає різьбу.

Приклади робіт
Зірки, перемички та відводи - виготовлення. Кабелі вивідні - маркування, лудіння, знімання ізоляції та зачищання після паяння наконечників. Котушки головних та додаткових полюсів - попереднє рихтування. Мідь штабова - різання на спеціальному верстаті. Стрижні демпферні - відрізання, рихтування та знімання фаски. Стрижні компенсаційної обмотки великих електричних машин постійного струму довжиною до 1 м - виготовлення та правлення.