* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Електротехнічне виробництво
Інструкція для посади "Слюсар з виводів та обмоток електричних машин 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 45. Електротехнічне виробництво", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 11.08.98 р. N 288. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта без вимог до стажу робота або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією слюсара з виводів та обмоток електричних машин 2 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову та способи підналагодження пресів, свердлильних верстатів і спеціальних пристроїв для обпресування, рихтування, калібрування та надавання форми; будову устаткування та пристроїв для запікання та очищення поверхонь котушок; будову печей для випалу міді; основні властивості міді.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виготовляє деталі та обмотки середньої складності. Вигинає за радіусом лобові частини секцій на спеціальних пристроях. Рихтує пазові та лобові частини за макетом. Знімає напливи міді на радіусах полюсних котушок, які намотані на ребро. Рихтує витки котушок. Приварює виводи. Обпресовує котушки в нагрітому стані. Випікає котушки з наступним зачищанням.

Приклади робіт
Витки розмагнічувальні вимикачів з шинної міді - виготовлення. Котушки головних та додаткових полюсів довжиною до 1 м - рихтування. Кільця струмозбиральні - повне виготовлення. Пластини колекторні - рихтування. Сегменти демпферні - виготовлення вручну з вигинанням профілю на ребро з рихтуванням. Секції якорні машин постійного струму - виготовлення в одну паралель. Секції якорні електровозних двигунів - виготовлення з вигинанням переходів на ребро. Стрижні компенсаційної обмотки великих електричних машин постійного струму довжиною понад 1 м - виготовлення та правлення. Стрижні турбогенераторів потужністю до 50 МВт - підганяння та вигинання лобових частин. Шини з'єднувальні мотор-генератора - виготовлення. Шини гнучкі машин постійного та змінного струму - виготовлення.