Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництва харчової промисловості
Інструкція для посади "Солодовник 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 11. Виробництва харчової промисловості", що затверджен Міністерством агропромислового комплексу України 09.02.1998 р. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією солодовника 4 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: технологічну схему виробництва солоду; вимоги до якості зерна, яке йде на приготування солоду; оцінку якості солоду за зовнішніми ознаками та за діастатичною силою; норми та методи вирощування солоду із різних видів сировини; будову та конструктивні особливості устаткування, яке застосовується у виробництві солоду.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде процес вирощування солоду на токах та в немеханізованих ящиках. Приймає зерно в апарати вирощування солоду, на токи. Регулює процес пророщування зерна відповідно до технологічної інструкції на всіх стадіях. Регулює температуру та зволожує повітря, полає його в апарати вирощування солоду. Стежить за температурним режимом пророщування солоду. Пускає та зупиняє устаткування. Перевіряє справність, очищає та дезінфікує устаткування. Запобігає та усуває причини відхилення від норм технологічного режиму. Відбирає проби. Виконує контрольні аналізи. Визначає готовність солоду.