Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництва харчової промисловості
Інструкція для посади "Солодовник 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 11. Виробництва харчової промисловості", що затверджен Міністерством агропромислового комплексу України 09.02.1998 р. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією солодовника 3 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: технологічну схему вирощування солоду із зерна на токах та в немеханізованих ящиках; способи перелопачування зерна; фізико-хімічні та технологічні властивості зерна та солоду; причини, які викликають зараження та псування солоду; способи запобігання їм; способи знезараження солоду; методику простих аналізів; будову обслуговуваного устаткування.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде процес вирощування солоду із зерна на токах та в немеханізованих ящиках під керівництвом змінного майстра або солодовника вищої кваліфікації. Розподіляє зерно на токах. Установлює висоту шару, загортає краї гряди, зволожує, перелопачує зерно шарами вручну або механічною лопатою. Контролює і підтримує температурний та технологічний режим на всіх стадіях процесу приготування солоду. Обробляє солод прискорювачами росту. Запобігає та усуває причини відхилень від норм технологічного режиму. Виконує нескладні аналізи. Транспортує зелений солод на сушарки різних систем. Очищує, дезінфікує та перевіряє чистоту токів, ящиків, вентиляційних установок, транспортних механізмів та іншого устаткування. Веде технічну документацію.